nextnews
10 آذر 1401 - 11:38

کلنگ‌زنی طرح نهضت ملی مسکن در حاجی‌آباد/ ۱۶۰۰ قطعه ۴۰۰ متری به متقاضیان واگذار شد

طرح نهضت ملی مسکن برای ساخت ۱۶۰۰ قطعه مسکونی در حاجی‌آباد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از حاجی‌آباد، یکی از وعده‌ها و برنامه‌های اصلی دولت سیزدهم با توجه به ترک فعلی که در دولت یازدهم و دوازدهم در رابطه با مسکن وجود داشت بحث خانه‌دار شدن مردم بود تا جایی که آیت‌الله رئیسی در تبلیغات انتخاباتی خود این قول را به جوانان داد که ازدواج از آن‌ها باشد و دولت خانه برای جوانان تامین کند بر همین اساس طرح نهضت ملی مسکن که یکی از تکالیف مجلس شورای اسلامی به دولت هم بود در دستورکار دولت سیزدهم قرار گرفت‌.

طبیعتا اولین مسئله در اجرای طرح‌های مرتبط با حوزه مسکن، تامین زمین است که با توجه به اینکه شهرها عموما فضای مسکونی‌شان پر شده است، رئیس جمهور همه دستگاه‌های دولتی و اجرایی را مکلف کرد طی ضرب‌العجلی زمین‌های مازاد خود را به جهت اجرای نهضت ملی مسکن به وزارت راه و شهرسازی تحویل و اظهار کنند.

در استان هرمزگان نیز با پیگیری‌ها و تاکیدات استاندار هرمزگان بحث تامین زمین در دستور کار قرار گرفت تا جایی استان هرمزگان در سال اول دولت توانست تکلیف چهار ساله خود برای تامین و تخصیص زمین را اجرایی کند و پشت سر هم کلنگ‌زنی‌های طرح نهضت ملی مسکن آغاز شد‌.

یکی از مدل‌هایی که در استان اجرایی شد و بعد رئیس جمهور دستور اجرای آن را صادر کرد واگذاری زمین برای احداث منازل ویلایی به مردم بود که در شهرستان‌‌هایی که زمین به اندازه کافی دارند می‌تواند کیفیت زیست مردم را نیز افزایش دهد.

امروز نیز آیین کلنگ‌زنی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان حاجی‌آباد با حضور مسئولان استانی، برگزار شد که در قالب طرح نهضت ملی مسکن، 18 هکتار زمین در قالب 1600 واحد 400 متری آپارتمانی جهت واگذاری به متقاضیان مسکن ملی آماده شده است. 

مهدی دوستی استاندار هرمزگان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تلاش در حوزه مسکن یکی از برنامه‌های اصلی دولت است، اظهارداشت: در راستای سیاست دولت سیزدهم در خصوص خانه‌دار کردن مردم، امروز کلنگ‌زنی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان حاجی‌آباد انجام شد. 

وی افزود: 18 هکتار زمین برای این منظور در حاجی آباد در نظر گرفته شده و 1600 واحد آپارتمانی در قطعات 400 متری به متقاضیان واگذار خواهد شد. 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه از بهمن‌ماه سال جاری درگاه اینترنتی برای ثبت‌نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن باز خواهد شد، عنوان‌کرد: زیرساخت‌های مورد نیاز در اراضی واگذار شده نیز به موازات انجام پروژه‌های نهضت ملی مسکن ایجاد خواهد شد. 

وی  تصریح کرد: دولت در احداث منازل نهضت ملی مسکن در کنار مردم است و با ارائه تسهیلات و تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز از این طرح حمایت می‌کند. 

استاندار هرمزگان در این آیین با اشاره به کمبود زمین در شهر حاجی آباد خواستار برنامه‌ریزی و اقدام موثر در جهت تامین اراضی مورد نیاز توسعه شد.

انتهای پیام/865/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891432