nextnews
09 آذر 1401 - 12:33

مدرس ترکیه‌ای والیبال: مربیان ایرانی ‌والیبال ‌از سطح فنی خوبی برخوردارند

مدرس ترکیه‌ای والیبال با اعلام اینکه مربیان ایرانی توانایی مربی‌گری در تیم‌های خارجی را دارند و از سطح فنی خوبی برخوردارند، گفت: مربیان بانوان ایرانی در زمینه تئوری و عملی نسبت به گذشته پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آمل، چنگیز آکارچشمه صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران آمل به منظور برگزاری دوره مربی‌گری بین‌المللی سطح یک والیبال ایران با اشاره به اینکه طی چند بار حضور به ایران آشنایی کامل با والیبال کشور شما دارم، اظهار کرد: والیبالیست‌های ایرانی از سطح تکنیکی و تاکتیکی خوبی برخوردارند و در سطح مناسبی قرار دارند.

وی با بیان اینکه با نگاهی به والیبالیست‌ها در شهرهای مختلف ایران به ویژه آمل، پتانسیل‌های متفاوتی مشاهده می‌شود، افزود: علاوه بر والیبالیست‌ها، این کشور دارای مربیان توانمندی است. والیبال ایران در خاورمیانه بهترین و تنها تیم قدرتی است و در رده سنی جوانان و بزرگسالان در جایگاه بین‌المللی نیز در سطح بالایی قرار دارد.

آکارچشمه با اشاره به حضور مربیان ایرانی در سطح بین‌المللی عنوان کرد: عدم به‌کارگیری مربی ایرانی به دلایل سیاسی در جهان برمی‌گردد اگرچه اکنون در خاورمیانه از مربیان ایرانی استفاده می‌شود البته مشکل زبان نیز یکی دیگر از دلایل عدم به‌کارگیری مربیان ایرانی در تیم‌های خارجی است.

مدرس ترکیه‌ای والیبال با اعلام اینکه مربیان ایرانی توانایی مربی‌گری در تیم‌های خارجی را دارند و از سطح فنی خوبی برخوردارند، گفت: مربیان بانوان ایرانی در زمینه تئوری و عملی نسبت به گذشته پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند و بازیکنان نیز برای پیشرفت نیاز به زمان دارند همانطور که یک تیم بانوان ترکیه بعد از 40 سال به جایگاه برتری لیگ دست یافته، تیم ایران نیز نیاز به تلاش بیشتر برای رسیدن به جایگاه لیگ برتر را دارند و تیم ملی با بکارگیری یک سرمربی خارجی بتواند به ارتقای تیم خود بپردازند.

رئیس کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون والیبال نیز در این نشست با بیان اینکه در امر آموزش با محوریت تیمی انجام می‌شود و همه موارد در کشور به خوبی در حال انجام است، افزود: در مازندران نیز این دغدغه هست و با سازمان‌دهی خوبی انجام می‌شود.

جواد مهرگان با اشاره به اینکه اجرای سازمان‌دهی در این استان ارزشمند و مهم است چرا که رشته والیبال نزدیکی بین همه را به وجود می‌آورد، گفت: اکنون آموزش مربیان والیبال ایران در مسیر جدی قرار گرفته است و برنامه‌هایی بر مبنی آمادگی از سوی فدراسیون در نظر گرفته شده و تا پایان سال برنامه دو کلاس آموزشی برای والیبال آقایان و بانوان به اجرا درمی‌آید.

وی افزود: هیات‌های استانی بازوان فدراسیون را عمل می‌کنند و کمیته‌ها نیز بر همین شکل و به گونه‌ای مثل یک تیم فعالیت دارند. مهرگان با اشاره به آموزش لازم مربیان والیبال به منظور بکارگیری تیم‌ ملی آینده کشور بیان کرد: اکنون تمام تمرکز کمیته بر صادرات مربی و افزایش دانش فنی مربی است و این دو مورد باید تقویت شوند.

مدرس والیبال ایران با تاکید براینکه ارتباط برقرار کردن و دیگر نگرش بین‌المللی دغدغه کمیته است، اظهار داشت: مربیان خوبی در ایران هستند اگرچه باید نگرش مان را برای بکارگیری از مربیان خارجی بابد بالا ببریم. وی حلقه مفقوده والیبال ایران برای رسیدن جایگاه بالا را نگرش بین‌المللی این رشته عنوان و مطرح کرد: باید واژه مربی خارجی را کنار بگذاریم و برای ارتقای تیم‌ها از این مربیان استفاده ببریم؛ ایران نیاز به مدرس های آکادمیک داریم که استان مازندران و آمل نیز باید از بکارگیری این مدرس ها توجه داشته باشند. وی خاطرنشان کرد: والیبال مازندران و آمل نیاز به افزایش فعالیت پژوهشی دارد حتی به عنوان قطب پژوهشی و آموزشی کشور قرار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 889981